niedziela, 3 listopada 2013

Mężczyzna na sto procent

Kupiłam kiedyś dwie książki Manueli Gretkowskiej, ale nie pamiętam ich. Były mi obce. Dopiero teraz przeczytałam do końca jedno opowiadanie pt " Nieślubny list do męża". Zamieszczono je w tomie pt. "Listy miłosne":

" Zakochałeś się we mnie, bo Ty stuprocentowy mężczyzna szukasz faceta z cyckami. Nie wyobrażasz sobie, że mógłbyś pokochać kogoś innego niż siebie"

To zdanie i kilka innych po prostu mnie zadziwiły. Znam kobiety, które przypominają mężczyzn. Znam je z widzenia. Łatwo podejmują decyzje i lubią rządzić. Wśród nich są samotne ale też i takie, które codziennie otaczają mężczyźni i adorują je. Czy to także faceci, którzy lubią " facetów z cyckami"??? Myślałam raczej, że lubią hetery, albo zołzy, bo są pomocne przy manipulowaniu ludźmi.

  Natomiast jej inne zdanie : " a kobiety szukają w swoich mężczyznach kobiecości" w ogóle mnie nie dziwi. "Stuprocentowy" i subtelny mężczyzna to po prostu unikat :)

                " Na urodziny zamiast kwiatów przewiązałeś
                   wstążką jesienne drzewo i powiedziałeś:
                   bukiet z liści."


2 komentarze:

 1. Prawdziwy facet...cóż to takiego? Chyba tyle definicji ilu pytanych. Uważam, że faceta, przyjaciół jak ubranie...zawsze powinno się dobierać na miarę. Był w moim życiu okres kiedy byłam "samotna" bez przyjaciół. A dlaczego...? Ponieważ towarzystwo zrobiło się plotkarskie i zawistne. Miałam kolejny raz słuchać, że ten sobie kupił nowy samochód...ciekawe skąd na to ma? A ta się spasła bo...coś tam. Wszystko oparte na domysłach i własnej fantazji. Jednak nikt się nie pofatygował o to aby...zaważyć że ten ktoś kupił samochód, ale zapier...po 12 godzin. A ta przytyła bo ma problemy z zajściem w ciążę. Izoluję się od takich ludzi...wolę moje zwierzaki i książkę.
  Na szczęście, nie tylko takimi wypełniony jest ten świat:) miłego dnia życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedziałam na Twój wpis ponad dwie godziny temu. Jednak zniknął... Zatem ponownie dziękuję za komentarz i wzajemnie miłego dnia :)

   Usuń

Koguciny i Senegal

Trzeciego listopada ubiegłego  roku, kiedy odbywały się dziesiąte z kolei-  sławne "Koguciny" w  nie mniej sławnej "Kuźni sm...